Slider
  May 18, 2022

  Gucati e Haradinaj dënohen me nga katër vjet e gjysmë burgim nga Specialja

  Ish-drejtuesit e Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati e…
  Slider
  May 18, 2022

  BDI: Rritje rekorde e rrogave prej 15% për mësimdhënësit

  Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet marrëveshjen e arritur mes Qeverisë dhe Sindikatës për arsim, shkencë…
  Slider
  May 18, 2022

  Specialja sot shpall vendimin për Gucatin dhe Haradinajn

  Dhomat e Specializuara në Hagë do të shpallin vendimin më 18 Maj për dy drejtuesit…
  Slider
  May 18, 2022

  Përse i druhet Turqia anëtarësimit në NATO të Suedisë dhe Finlandës

  Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan po pengon përpjekjet e Suedisë dhe Finlandës, të cilat morën…
  Slider
  May 18, 2022

  Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq viziton sot Maqedoninë e Veriut

  Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq sot do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Maqedonisë…
  Slider
  May 18, 2022

  Paga 15% më të larta për mësimdhënësit! Pritet vendimi i anëtarësisë së SAShK-ut që të nënshkruhet marrëveshja

  Rritje të pagave për 15 për qind nga muaji shtator dhe të mos shkurtohen pagat…
  Slider
  May 12, 2022

  Përdhunimi si mjet lufte, ekspozitë në Nju Jork me foto nga Kosova

  Në kërkim të drejtësisë është edhe Besarta Jashari, e mbijetuara e vetme në sulmin e…
  Slider
  May 12, 2022

  Kthehet Covid-19, ky shtet futet në karantinë

  Koreja e Veriut ka urdhëruar një bllokim të rreptë kombëtar, pasi konfirmoi infeksionet e saj…
  Slider
  May 12, 2022

  Mickoski: Jo vetëm bllokada, do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë deri në zgjedhje të parakohshme

  Do të ketë hapa të tjerë, nuk do të jenë vetëm bllokada, organet partiake do…
  Slider
  April 26, 2022

  Lavrov shikon rrezik real të një lufte botërore

  Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov e quan të mundur që lu*fta e Ukrainës të…
  Back to top button