Sport

11 blerjet më të këqija të Barcelonës

Barcelona shënoi suksese të mëdha në shekullin 21, dhe kjo fjalë lojtarëve që erdhën nga shkolla e tyre.

Shumë emra të rinj dolën nëpër zinxhirët e akademisë së tyre për të mbërritur deri te skuadra e parë, siç janë Lionel Messi, Andres Iniesta dhe Xavi.

Gjatë kësaj kohe, Barcelona nuk është treguar e mirë në tregun e transferimeve, duke shpenzuar shumë para në disa lojtarë, që asnjëherë nuk përmbushën pritëshmëritë.

Një prej tyre është edhe Zlatan Ibrahimovic, që veshi fanellën e Barcelonës për vetëm një sezon.

Marca ka bërë bashkë një formacion me blerjet më të këqija të Barcelonës në 20 vitet e fundit.

Richard Dutruel
Martín Caceres
Dmytro Chygrynskiy
Thomas Vermaelen
Yerry Mina
Alex Song
Andre Gomes
Ricardo Quaresma
Juan Roman Riquelme
Philippe Coutinho
Zlatan Ibrahimovic

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button