Sport

20 lojtarët më të mirë në botë deri më tani

Një nga mediumet më të njohura në botën e futbollit “Goal” ka publikuar një listë të përbërë prej 20 lojtarëve më të mirë për vitin 2021 deri më tani.

Kylian Mbappe ka zënë vendin e parë në këtë listë, i ndjekur nga Robert Lewandowski, transmeton lajmi.net.

Kurse Ronaldo dhe Messi renditen në pozitën e tretë dhe të katërt, pozita këto që nuk jemi mësuar t’i shohim këta dy lojtarë.

Befasuese mund të duket renditja e Ilkay Gundogan, i cili gjendet në vendin e pestë.

Kjo është lista e plotë e 20 futbollistëve:

Kylian Mbappe
Robert Lewandowski
Cristiano Ronaldo
Lionel Messi
Ilkay Gundogan
Erling Haaland
Romelu Lukaku
Ruben Dias
Bruno Fernandes
Joao Cancelo
Luis Suarez
Jadon Sancho
Mohamed Salah
Kevin De Bruyne
Neymar
Harry Kane
Thomas Muller
Son Heung-min
Karim Benzema
Zlatan Ibrahimovic

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button