LajmeMaqedoni

303 RASTE, 41 VIKTIMA DHE 1169 TË SHËRUAR NGA COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1.405 testime, ndërsa janë regjistruar 303 raste të reja me Covid-19.

Ndërkohë si pasojë e Covid-19 jetën e kanë humbur 41 persona.

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 1169 pacientë të shëruar.

Deri më tani janë bërë 616.862 testime për Covid-19. /SHENJA

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button