LajmeMaqedoni

307 raste të reja me koronavirus në Maqedoni, mbi 90 mijë nga fillimi i pandemisë

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 854 testime dhe prej tyre 307 kanë rezultuar pozitivë. Sot, Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë shëruar 658 pacientë, ndërsa numri i viktimave mbetet ende i lartë ku vetëm sot janë shënuar 14 viktima. Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 90 124, ndërsa janë 76 045 dhe kanë ndërruar jetë 2 768. Numri i rasteve aktive në vend është 11 311.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button