Sport

400 mijë euro dhe vilë në Tiranë, kërkesat e çmendura të “Bubës”

Ferhan Hasani ka qenë një nga emrat më të përmendur në këtë merkato dimri, i cili përfundimisht zgjodhi të firmoste për Partizanin. Sulmuesi i njohur me një karrierë të pasur europiane ishte fillimisht në tratativa me skuadrën e Tiranës. Bisedimet kishin kohë që kishin nisur dhe pati një akord paraprak mes palëve, siç mëson Newsport.al nga burime pranë futbollistit. Por pas zhbllokimit të merkatos nga Partizani, situata ndryshoi.

Prapaskenat kanë qenë të shumta me Hasanin. Ai ka kërkuar nga Tirana një pagë të lartë që kapte shifrën e 20 mijë eurove në muaj, me një kontratë 18 mujore. Një nga kushtet që parashikohej në të ishte që 50 përqind të të gjithë të ardhurave duhej të paguheshin menjëherë. E thënë ndryshe nga një kontratë prej 360 mijë eurosh në 1 vit e gjysmë, klubi bardheblu duhej t’i jepte në dorë lojtarit plot 180 mijë euro. Ndërsa pjesa tjetër do të shlyhej çdo muaj në formë rroge mujore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button