Showbiz

Afrona Dika: Kam qenë viktimë e bullizmit në fëmijëri

Blogerja shqiptare, e cila jeton dhe vepron në Zvicër, Afrona Dika, është mjaft e hapur me publikun dhe shpesh ndan eksperienca të ndryshme nga jeta e saj.

Ajo së fundmi ka folur për bullizmin, duke treguar se në fëmijëri ka qenë pre e këtij fenomeni.

Dika thekson se ka provuar shumë situata në jetë, të cilat e kanë bërë edhe më të fortë si person.

“Stop bulizmit. Unë kam qenë viktimë e bullizmit (ngacmimit) në fëmijërinë time dhe kam provuar shumë situata që tani më kanë bërë edhe më të fortë. Unë jam si jam sot, së bashku me plagët e mia. Jeta nuk është gjithmonë e lehtë”.

“Ka momente të vështira që nuk janë gjithmonë të lehta për tu trajtuar. Jini të fortë dhe gjithmonë jini besnikë ndaj vetes në jetë, dhe gjithmonë do ta doni veten”, ka shkruar Dika mes tjerash në një postim që ka ndarë në InstaStory.

Ky reagim i Afronës vjen pas lajmit për vdekjen e modeles Kasia Lenhardt, e cila u gjet e vdekur ditën e djeshme (e mërkurë) në shtëpinë e saj në Berlin.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button