LajmeMaqedoni

Aksion antidrogë në Shkup, arrestohen disa persona

Bastisje dhe arrestime sot në mëngjes ka ndodhur në fshatin Gërçec dhe Gazi Babë, ndërsa deri tani janë arrestuar 25 persona për tregti me lëndë narkotike, njofton “A1on”.

Një pjesë e të arrestuarve janë dërguar në stacionin policorë në Karposh.LAJME TË NGJASHME

Aksioni është koordinuar dhe udhëhiqet nga Prokuroria për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit së bashku me Ministrinë për Punë të Brendshme. Aksioni është konfirmuar edhe nga prokurorja Vilma Ruskovska për “A1on”

Bëhet fjalë për shpërbërjen e një grupi të madhe personash të cilët dyshohen për krim të rëndë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button