Showbiz

Aktorja e “Game of Thrones” rrëfen se i lan flokët një herë në javë

Emilia Clark zbuloi se trajtimet e thjeshta të flokëve i përshtaten asaj.

Ajo nuk përdor tharëse të flokëve dhe tha se vetëm një shampo dhe kondicioner i mirë janë të rëndësishëm për të, transmeton portal arbresh.info

“Gjatë vitit të kaluar, kam kuptuar se është optimale të lani flokët tuaj një herë në javë. Sa më rrallë që i laj, aq më mirë i kam flokët”, tha Clark.

Nga trajtimet në shtëpi, ajo ndonjëherë përdor një maskë flokësh që i jep asaj hidratimin dhe ushqimin e nevojshëm.

Ajo i than flokët natyrshëm dhe nuk përdor tharëse flokësh.

Tharësit e flokëve dhe ajri i nxehtë që lëshojnë ato mund të dëmtojnë flokët.

Para se të përdorni këto pajisje, është e rëndësishme të mbroni flokët tuaj nga nxehtësia, në mënyrë që të qëndrojnë të shëndetshëm./arbresh.info/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button