Slider

Albin Kurti synon të bëhet kryeministër i Shqipërisë!?

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kandidati i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti, synon të bëhet kryeministër i Shqipërisë.

Sipas tij, Kurti nuk ka synim Kryeministrinë e Kosovës, por Kosovën e sheh si dërrasë për të kërcyer e për t’u bërë kryeministër i Shqipërisë, shkruan Express.

“Unë mendoj se Albini nuk e ka synim Kryeministrinë e Kosovës, unë seriozisht e besoj. Unë mendoj se ai e sheh Kosovën si dërrasë për të kërcyer dhe për t’u bërë kryeministër i Shqipërisë”, është shprehur Ahmeti.

Tutje, ia tha se Vetëvendosja synon pushtetin shqiptar, jo atë në Kosovë.

“Vetëvendosje nuk synon pushtetin në Kosovë, ajo synon pushtetin në shqiptar”, ka thënë Ahmeti.

 “Ai flet për Shqiptarinë, jo për Kosovën. Unë mendoj se ka një lloj simpatie për VV’në në Shqipëri, i cili shihet si anti-krim”, shtoi Ahmeti./Express/

https://video.gjirafa.com/embed/t7-live?autoplay=true&am=true

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button