Slider

Arrestohet një shkupjan

Dje (22.02.2021) rreth orës 9:00 nëpunësit e policisë së SPB-Shkup kanë privuar nga liria 49 vjeçarin nga Shkupi Z.D, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij i kryer me urdhër të gjykatës kanë gjetur dhe sekuestruar 10 plumba, një gëzhojë gjahu, një pushkë “Mmauser”, pistolet “Zastava” me dy korniza, pushkë gjuetie “Baikal, 385 fishekë të kalibrit 9 mm, 151 fishekë 3×57 dhe 102 fishekë të kalibrit 7×9. Z.D u mbajtë në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet akuzë kundër tij – informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button