Sport

Barcelona nuk heq dorë nga Cavani

Barcelona është gati të rinovojë pamjen e saj sulmuese në janar dhe pas Ferran Torres, i cili do të shpallet në ditët në vijim si sulmuesi i ri, synon të mbyllë edhe me Edinson Cavanin, jashtë Manchester United.

Pas ardhjes së Cristiano Ronaldos, sulmuesi ka gjetur gjithnjë e më pak hapësirë ​​te Djajtë e Kuq, duke zgjedhur lamtumirën në muajin e parë të vitit. Barcelona i ka ofruar uruguaianit një kontratë një vit e gjysmë, por në të njëjtën kohë edhe Corinthians po shtyn për ish-bomberin e PSG-në, pasi ka vënë në pjatë një ofertë shumë të lartë ekonomike.

Cavani merr kohën e tij dhe pret, siç shkruan Diario Sport: Barcelona, ​​në fakt, mund të mjaftohej vetëm me Ferran dhe të hiqte dorë nga uruguaiani.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button