Sport

Befason Enrique me deklaratën për Kosovën

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique ka folur pas fitores se Spanjës ndaj Kosovës, me rezultatin 3-1.

Tekniku spanjoll u shpreh se nuk i intereson aspak politika, duke shtuar se ai ka respekt të madh për Kosovën dhe skuadrën, pasi sot sipas tij bënë një ndeshje shumë të mirë.

“Mendojmë se e merituam të fitojmë këtë ndeshje, por kur je 2-1 në atë rast është e vështirë, megjithatë në fund mendoj se e merituam këtë fitore. Gjithashtu më pëlqeu mënyra se si Kosova luajti, ishte një ekip agresive dhe jeni mbrojtur mirë.

Nuk dëshiroj të flas për politik dhe për gjërat si këto, ne ju respektojmë shumë, ne si njerëz të sportit e respektojmë ekipin e Kosovës dhe nuk dua të flas për gjëra të tilla, por për futbollin.”, tha Enrique.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button