BotaLajme

Biden: Jo më vonë se 19 Prill, çdo i rritur mbi moshën 18 vjeç mund të vaksinohet

Presidenti i SHBA, Joe Biden u shpreh se më shumë se 80% e mësuesve dhe edukatoreve kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës kundër Covid-19, por vuri në dukje se variantet e koronavirusit po përhapen dhe shkaktojnë një rritje të rasteve.

Ne nuk jemi në vijën e finishit. Kemi akoma shumë punë për të bërë. Ne jemi akoma në një luftë për jetë a vdekje” tha Biden.

Ai deklaroi sot se jo më vonë se në 19 Prill, çdo i rritur i moshës 18 vjeç e lart do të jetë në gjendje të vaksinohet.

Joe Biden tha se numri i njerëzve që hezitojnë të vaksinohen po zvogëlohet./ db/ Abcnews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button