Sport

Capello: Skuadra e Juventusit ka humbur cilësinë

Ish-trajneri i Juventusit, Fabio Capello, beson se skuadra ka humbur cilësinë këtë sezon,

Capello ka vënë në dyshim edhe taktikat e trajnerit, Masimiliano Allegri që nga rikthimi i tij.

“Ekipi ka vlera të mira, sigurisht jo ato me të cilat është mësuar Juve. Merrni Cuadrado dhe Alex Sando. Ata më japnin përshtypjen se ata shtynin fort, tani nuk e ndryshojnë më ritmin e tyre. Sigurisht, Cuadrado gjithmonë ka cilësi”, tha Capello.

“Ata nuk luajnë keq, krijojnë pak, gjë që është ndryshe. Morata ka qenë gjithmonë shumë i izoluar, përkundrazi ai bën më mirë kur luan me një sulmues is Kean”.

“Tani duhet të shohim nëse, kur të kthehet Dybala, Allegri do t’i lërë ata të luajnë të gjithë së bashku. Është e vështirë, por mund të jetë e mundur”, përfundoi ai./Arbresh.info

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button