Sport

Champions League/ Real Madrid prek gjysmëfinalet, mposht 3-1 Liverpool

Pavarsisht mungesave me peshë në mbrojtje, Reali i Madridit hodhi një hap të sigurt drejt fazës gjysmëfinale të Champions League.

Los Blancos mposhtën 3-1 Liverpoolin në Alfredo Di Stefano dhe e shohin veten shumë pranë kualifikimit.

Diferencën në këtë sfidë për Los Blancos e bënë dy yjet e rinj, braziliani Junior Vinicius që realizoi 2 herë dhe Marco Asensio, ndërkohë që për Liverpoolin golin e vetëm e realizoi Mo Salah.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button