Kuriozitete

Çifti hap dhuratën e martesës nëntë vjet më vonë, habitën çfarë gjejnë

Një çift që hapi një dhuratë martesë nëntë vjet pasi u martuan, mbetën të ‘habitur’ kur panë se çfarë kishte brenda.

Pasi u martuan në shtator të vitit 2007, Kathy dhe Brandon Gunn, një çift nga Michigan, ShBA, morën një dhuratë nga tezja e madhe e Kathy, Alison.

Por, kur morën dhuratën, aty shkruante: “Mos e hapni deri në mosmarrëveshjen e parë”.

Për vite me radhë, dhurata qëndronte e harruar dhe e pahapur – pavarësisht nga fakti që çifti kishte ‘shumë mosmarrëveshje, argumente dhe zënka’.

Dhe atëherë kur ata po mendonin se çfarë t’u dhuronin miqve të tyre në martesë, ata kujtuan të tashmen, nëntë vjet më vonë.

Duke shkruar në grupin Love Ëhat Matters në Facebook, Kathy tha: “Mendova përsëri në ditën e dasmës sonë (gati 9 vjet më parë) dhe u përpoqa të kujtoj dhuratat që kishin domethënie për mua. Gjëja qesharake? Dhurata që donte të thoshte më së shumti ishte ende në një dollap… e pahapur. Gjatë gjithë kohës, ne supozuam se përmbajtja e asaj kutie mbante çelësin për të shpëtuar një martesë”.

“Në fund të fundit, tezja dhe burri i saj ishin të martuar për gati gjysmë shekulli”.

Çifti më në fund hapi kutinë misterioze më 30 gusht, 2020 dhe ajo që gjetën nënkuptonte aq shumë për ta.

Brenda ishin dy shënime, njëra i drejtohej Kathy-t dhe një tjetër për Brandon, të cilat ishin mbështjellë rreth kartëmonedhave të parave.

Në letrën për Kathy thuhej: “Kathy, shko merr një picë, karkaleca deti, ose diçka që ju pëlqen të dyve. tezja Alison.

“Bëhuni gati për një dush”.

Ndërkohë, në atë të Brandon lexonte: “Brandon, shko të marrësh lule dhe një shishe verë. Tezja Alison”.

Kathy tha: “Për nëntë vjet ajo kuti ishte në një raft në dollapë duke mbledhur pluhur, megjithatë na mësoi disi për tolerancën, mirëkuptimin , kompromis dhe durim. Sot, vendosëm ta hapim atë kuti”.

“E kuptova që mjetet për krijimin dhe mbajtjen e një martese të fortë dhe të shëndetshme nuk ishin asnjëherë brenda asaj kutie – ato ishin brenda nesh”, shkruan Mirror, transmeton klan kosova.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button