Sport

“Cili trajner në botë nuk do ta donte Messin?”

Trajneri i PSG-së, Mauricio Pochettino ka folur me superlativa për Lionel Messin.

Ai ka rritur edhe më shumë spekulimet për një kalim të mundshëm të 33-vjeçarit te Paris Saint Germaini.

Nëse do të kishin thënë a e do Messin, do të ishe përgjigjur po. Është e pamundur të thuash jo….

“Nganjëherë fjalët nuk janë të nevojshme. Me pyetjen që më bëre, gjithçka është e kuptueshme. Cili trajner në botë nuk do të donte një lojtar të kalibrit për të cilin po më flisni? E kuptoj pyetjen, por duket për të krijuar polemika. Është pyetje e rrezikshme dhe fjalët e mia mund të dalin jashtë kontekstit… Pochettino u tregua mos respektues, Pochettino foli për këtë, foli për atë”, u përgjigj trajneri PSG-së. 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button