Sport

Derbi italian/ Milani publikon listën e lojtarëve

AC Milan ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar në ndeshjen ndaj Interit që do të zhvillohet në kuadër të xhiros së 23-të të Serie A.

AC Milan ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen e nesërme ndaj Interit në kuadër të xhiros së 23-të të Serie A.

Bennacer do mungojë dhe do jetë një mungesë e madhe për “Rossonerët” në mesfushën e tyre. Po ashtu edhe Mario Mandzukic nuk do të jetë i gatshëm për këtë sfidë, pas një lëndimi të pësuar në ndeshjen ndaj Crvena Zvezdës.

Kjaer është rikthyer dhe do të jetë i gatshëm për ndeshje.

Kjo është lista e plotë e 23 lojtarëve të grumbulluar nga Pioli.

Portierë: Donnarumma, Donnarumma, Tatarusanu

Mbrojtës: Calabria, Dalot, Gabbia, Hernandez, Kjaer, Kalulu, Romagnoli, Tomori

Mesfushorë: Calhanoglu, Catillejo, Diaz, Hauge, Kessie, Krunic, Meite, Tonali, Saelemaekers

Sulmues: Ibrahimovic, Leao, Rebic.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button