KosovëLajme

Dëshmitari flet për incidentin ndaj Albin Kurtit në Skënderaj

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka qëndruar sot në Skenderaj ku ka zhvilluar fushatën parazgjedhore.

Kurti është vërshëllyer nga disa të rinj të cilët kanë brohoritur “Thaçi-Thaçi”.

Lidhur me incidentin për Edicionin e Analizës ka folur Besart Hasani, i cili ka qenë i pranishëm.

“Afër orës shtatë ka ndodhur. Albin Kurti ka ardhur këtu. Ashtu si i pashë disa të rinj të shkollave filluan të brohorasin “Thaçi-UÇK”.Policia ka intervenuar menjëherë dhe kaq”.

“Policia janë sjell shumë mirë. Menjëherë e kanë marrë situatën nën kontroll dhe e çuan Albinin në pjesën para”.

“Unë rastësisht isha aty dhe e pashë ngjarjen.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button