Sport

Detaje shokuese nga vdekja e Maradonës, i hidhnin ilaçe në birrë që të flinte natën

Publikohen detaje të reja rreth vdekjes së legjendës argjentinase të futbollit Diego Armando Maradona.

Hetimi që po kryhet në Argjentinë ka nxjerrë në dritë dëshminë tronditëse të Griselda Morel, psiko-pedagoge e djalit të vogël Dieguito Fernando.

“Monona (kuzhinierja e Maradonës) filloi të na tregonte se, për shembull, një nga rojet do të shtypte pilulat dhe do t’i fuste në birrë që ai të flinte natën. Meqenëse Diego nuk flinte, ai e bëri atë me pilula me kërkesë të Diegos. Gjithçka ishte kërkesa e Diegos. Nëse Diego ngrihej në 9 të mëngjesit dhe kërkonte birrë, ata ia jepnin atë”, deklaroi ajo para gjykatësve.

“Një të dielë kujdestari po bënte Barbecue dhe Charly (ish-gruaja e Diegos) po pinte verë me Diegon në tryezën e drekës. Verónica (ish-partnere e Diegos) priti që Diego të shkonte në tualet dhe foli me Charly dhe i tha pse i dha verë, se nuk kishte pse t’ia jepte. Ai i tha asaj se ishte vetëm një pije dhe ajo i tha se ai nuk ishte shoku i saj, por një punonjës”, vijon ai.

Diego Armando Maradona vdiq më 25 nëntor 2020, në moshën 60-vjeçare.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button