Sport

Detajet e kushteve të kontratës, pagës dhe numrit të mundshëm të fanellës së Mandzukic

Disa detaje të tjera kanë filluar të filtrohen në lidhje me ardhjen e Mario Mandzukic duke përfshirë kushtet e kontratës së tij dhe numrin e mundshëm të fanellës.

Tuttosport raporton sot se Mandzukic zbarkoi natën e kaluar në Milano dhe në orët e ardhshme ai do të prezantohet si lojtar i ri i Rossonerëve, përcjell ORAinfo.

Sulmuesi kroat, i cili do të nënshkruajë një kontratë prej gjashtë muajsh me një mundësi për një vit tjetër në rast të kualifikimit të Ligës së Kampionëve – mund të zgjedhë të veshë fanellën tani famëkeqe me Nr.9, raporton gazeta.

Pas provave të zakonshme mjekësore, lojtari aktual i lirë do të nënshkruajë një kontratë gjashtë-mujore me vlerë 1.8 milionë euro neto, me një opsion rinovimi automatik në rast kualifikimi për në Ligën e Kampionëve.

Synimi i trajnerit të Milanit, Stefano Pioli është ta ketë atë tashmë në dispozicion për ndeshjen e së shtunës së ardhshme kundër Atalanta në San Siro. /ORAinfo/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button