Bota

Dyshime për bombë/ Polici qëllon me armë zjarri një pasagjer të armatosur në aeroportin e Frankfurtit

Policia gjermane ka qëlluar një person të armatosur në aeroportin Ndërkombëtar të Frankfurtit pas denoncimit se dikush kishte një bombë me vete. Një foto, ku duhet një burrë i shtrirë në tokë dhe një polic me armë në dorë, është publikuar nga mediat e huaja por nuk bëhet me dije asnjë detaj tjetër.

Aeroporti i Frankfurtit shkroi në Twitter:Për shkak të një operacioni policor, terminali 1 dhe stacioni i trenit janë të mbyllura në Aeroportin e Frankfurtit. Udhëtarëve u kërkohet të ndjekin udhëzimet e stafit të sigurisë. Si rezultat, mund të ketë vonesa, prandaj kontrolloni statusin e fluturimit paraprakisht në faqen e internetit të linjës ajrore. Do t’ju mbajmë të informuar sa më shpejt.

Image

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button