Sport

E MADHE! BOMBASTIKE, Pas Real Madrid, Zidane do ta merr drejtimin e kësaj skuadre

Zinedine Zidane është emri më i pëlqyer për të zënë vendin e Didier Deschamps në stolin e Francës kur ky i fundit do të largohet nga kampionët e botës.

Federata franceze e futbollit është duke u bërë gati që të vazhdojë pa trajneri i cili i fitoi Kupën e Botës edhe pse ky i fundit ka një kontratë deri më 2022 dhe nuk ka dhënë akoma një komunikatë zyrtare pasi edhe mund të rinovojë përsëri kontratën.

Por në rast se një gjë e tillë nuk ndodhë atëherë njerëz të Federatës franceze kanë bërë të ditur për mediat se Zidane është emri më i pëlqyer për të marrë këtë post.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button