BotaLajme

E TMERRSHME/ 17 vjeçarja ishte ngatërruar keq me bandat, parashikon vdekjen e saj: Ja ku do e gjeni trupin tim

Një vajzë adoleshente parashikoi vdekjen e saj në një post tronditës në rrjetet sociale për ‘vendndodhjen e trupit të saj’ orë para se ajo të raportohej e vrarë.

Cristiane Carvalho Guimaraes, 17 vjeç, u vra në shtetin brazilian të Amazonas më 13 shkurt pasi ngarkoi një postim në Facebook duke thënë: “Unë vij këtu për t’i dhënë lamtumirë të gjithëve. Unë do të vdes së shpejti”.

Ajo vazhdoi duke përmendur vrasësit e saj të ardhshëm dhe zbuloi se arsyeja e vdekjes së saj të afërt ishte një borxh prej 3,000 BRL (395 £) me tregtarët lokalë të drogës.

Në një postim tjetër, Cristiane shkroi: “Ata do të dërgojnë vendndodhjen në mënyrë që të gjendet trupi im.”

Një postim i dërguar të nesërmen nga profili i viktimës, por me sa duket i shkruar nga vrasësit e saj, zbuloi vendndodhjen e saktë të trupit të saj të vdekur.

Postimi u nënshkrua ‘CV’ në fund, duke iu referuar bandës kriminale ‘Comando Vermelho’.

Policia kishte qenë në dijeni të zhdukjes së vajzës që prej 12 shkurtit. Sidoqoftë, në kohën kur oficerët e gjetën atë të nesërmen në vendin e zbuluar nga vrasësit, ajo tashmë ishte vrarë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button