Sport

Ferran Torres nënshkruan me Barcelonën, Xavi kërkon Cavanin

Xavi donte disa përforcime dhe Cavani ishte një tjetër nga emrat që u nënvizuan në axhendën e sekretariatit teknik. Por pasi Ferrani është arritur , ardhja e një sulmuesi tjetër nuk është një prioritet i tillë dhe pyetja që po shqyrtohet tashmë në zyrat e klubit është nëse është më e nevojshme të përforcohet mbrojtja.

Përveç ardhjes së Ferran Torres , shpresat janë të shumta për rikuperimin e Ansu Fatit dhe nuk harrohet se së shpejti Xavi do të ketë fillimisht edhe Memphis Depay-n dhe më vonë Martin Braithwaite , ndaj në parim do të ketë mjaft trupa në sulm.

Në mbrojtje është firmosur Dani Alves , por pritet që Umtiti të largohet, Desti mund të ndryshojë skenë dhe nuk garantohet as vazhdimësia e Minguezës . Dhe pa harruar se Jordi Alba nuk ka zëvendësues në të majtë. Prandaj, pavarësisht ardhjes së Alves nuk përjashtohet ardhja e një mbrojtësi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button