Slider

Filipçe: Mes 15-20 prillit presim vaksinat kineze dhe Pfizer

I pyetur se Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se ditëve në vijim pritet të vijnë edhe 20 mijë vaksina Sputnik V, si pjesë e donacionit të gjithsej 40 mijë dozave nga Serbia. Filipçe tha se  brenda prillit pritet të arrijnë edhe vaksinat kineze dhe Pfizer, pas çka do të rritet edhe numri i të vaksinuarve në bazë ditore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button