Sport

Guardiola për Flick: “Do të thërras Messin, më thuaj kur dhe ku”

Në një video mesazh në Twitter, Guardiola tha: “Shumë urime për të gjithë në Bayern për këtë sukses të pabesueshëm, të jesh Kampion Bote për Klube dhe sidomos të fitosh gjashtë tituj, shkruan Goal, transmeton arbresh.info.

“Ne jemi shumë krenar, unë jam shumë krenar, shumë urime për të gjithë, posaçërisht Hansi (Flick), lojtarëve dhe gjithë stafit për këtë gjë të mahnitshme.

“Por do doja t’i thosha Hansi që tani jeni ekipi i dytë që fitoni gjashtë tituj radhazi!

“Para jush, ishte një ekip tjetër, Barcelona… kështu që ndoshta do të thërras Messi dhe të tjerët dhe mund të luajmë për një titull të shtatë? Më thuaj ku dhe kur dhe ne do të jemi aty!”

Bayern gati fitoj gjashtë tituj nën Guardiolan në vitin 2013./arbresh.info/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button