Kuriozitete

Harrojini figurat e xixat nëpër thonj, sivjet në modë është manikyri japonez

Kjo në fakt mund të jetë ehd emë e bukur sesa manikyret ekstravagante.

Harrojini xixat, ngjyrat e thonjtë e pikturuar; trendi i vitit 2021 janë thonjtë natyralë.

Manikyri japonez është ai më i lakuari për momentin dhe parashikon përdorimin e produkteve 100% green, për duar të kuruara dhe të shëndetshme.

Karakteristikat e manikyrit japonez

Thuajuni lamtumirë punimeve dhe ngjyrave, manikzri japonez po imponon një rikthim tek thonjtë natyralë.

Qëllimi i tij është të nxjerrë në pah bukurinë natyrale të duave. Që 400 vite më parë përdorej dylli i bletëve për tu dhënë shkëlqim thonjve sikur të kishe vendosur një top-coat.

Këshilla për manikyrin japonez në kushte shtëpie

Nuk është e vështirë për të pasur thonj të kuruar edhe në kushte shtëpie. Si fillim, duhet të limoni mirë thonjtë duke zgjedhur një formë natzrale.

Nëse keni kutikula duhet ti hiqni ato pasi të keni aplikuar një vaj për ti zbutur. Më pas mund të masazhoni duart me një krem natyral me bazë dylli bletësh.

Në fund mund të aplikoni një pluhur perlash marie, një substancë që i forcon thonjtë duke ju dhënë një dozë shkëlqimi. /Lajmi.net/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button