LajmeShqipëri

Humb jetën edhe një tjetër mjek nga Covid-19

Një tjetër humbje është shënuar në radhët e bluzave të bardha si pasojë e Coronavirusit në Shqipëri

Viktima e radhës është mjeku nga kukësi Bajram Cena, i cili nuk ja ka dalë në betejën me Covid.

Cena ka shërbyer në spitalin e Kukësit prej shumë vitesh, duke organizuar edhe simpoziume të ndryshme shkencore.

Ikja e tij la pas lot dhe dhimbje jo vetëm tek familjarët dhe të afërmit, por edhe tek komuniteti të cilit i shërbeu për vite me radhë. /abcnews.al/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button