LajmeMaqedoni

I ftohti polar kaplon Maqedoninë, temperatura deri në -18

Maqedonia e Veriut sot, sipas paralajmërimeve të meteorologëve, do të kaplohet nga i ftohti polar nga faza e verdhë me temperatura të ulëta të cilat do të zbresin deri minus 18 gradë.

Nga DPHM thonë se moti do të jetë kryesisht i kthjellët dhe i ftohtë, gjatë ditës me diell dhe vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë një erë e lehtë veriperëndimore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button