Sport

Ish- mesfushori holandez rikthehet te Barcelona?

Sipas tabloidit prestiogjioz, De Telegraf, drejtori sportiv i Ajaxit dhe ish – lojtari i Barcelonës, Marc Overmard do të largohet nga skuadra holandeze në fund të sezonit, përcjell Periskopi.

Sipas raportimeve, holandezi pritet të bashkohet me bordin e Barçës, kjo nëse krye të ekipt blaugran rikthet presidenti i dikurshëm, Joan Laporta.

Overmars spent three seasons with the Gunners between 1997 and 2000 and is a cult hero

Ai ka pasur sukses te Ajax në rekrutimin e lojtarëve dhe më pas shitjen e tyre për një tarifë të konsiderueshme, si p.sh; Frenkie de Jong, Matthijs de Ligt dhe Donny van de Beek. /Periskopi

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button