Slider

Ja ku gabuan pilotët në akѕidentin ku humbi jetën Presidenti i Maqedonisë (Video)

Një video simulim grafik i ngjarjes së 26 Shkurtit të vitit 2004, ku nga ггëzimi i aeroplanit humbi jetën ish presidenti, Boris Trajkovski dhe stafi i tij, tregon gabimet e bëra nga pilotët e aeroplanit qeveritar, përcjell in7.

Sipas raportit të publikuar nga komisioni hetues, kanë qënë shtatë gabime të pilotëve që sollën deri tek ггëzimi i aeroplanit ku humbën jetën 9 persona. Nga kutitë e zeza të gjetura në vendin e ngjarjes, janë nxjerrë bisedat e pilotëve në kabinë si dhe komunikimi me kullën e kontrollit. Të gjitha këto mund ti ndiqni në videon më poshtë./in7.tv/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button