Sport

Juventus, Man United dhe Chelsea pas Ousmane Dembele

Juventus, Manchester United dhe Chelsea janë ndër skuadrat që tregojnë interest ë madh për anësorin e Barcelonës, Ousmane Dembele.

Anësori francez ka përjetuar probleme të shumta lëndimesh në klubin katalanas që nga transferimi i tij nga Borussia Dortmund.

Sidoqoftë, Dembele është në formë këtë sezon dhe “Diario Sport” sugjeron se shumë klube po konkurrojnë për nënshkrimin e tij gjatë verës.

Francezit do t’i skadojë kontrata në verën e vitit 2022, që është fundi i këtij sezoni dhe do të ishte një përspektivë tërheqëse për shumë skuadra.

Nga ana tjetër, Barcelona nuk ka hequr dorë nga bindja e tij për të qëndruar, por ende nuk ka marrëveshje të re për kontratën e re./Arbresh.info

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button