Sport

KAPITENI SHPRESON TË RINOVOJË ME CHELSEAN

César Azpilicueta është gati të hyjë në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij me Chelsean, kjo është arsyeja pse disa klube në La Liga, si Barcelona dhe Atletico Madrid kanë menduar për nënshkrimin e tij.

Problemi për ta është se dëshira e lojtarit dhe kapitenit të bluve është të zgjerojnë lidhjen e tyre.

Në moshën 32-vjeçare dhe pas rifitimit të pronësisë dhe statusit ndërkombëtar me Spanjën, mbrojtësi i djathtë nuk dëshiron të dëgjojë për oferta derisa të jetë dita e tij e fundit në Stamford Bridge dhe dëshira e tij është të rinovojë.

Ndonëse nga drejtuesit sportiv nuk ka pasur lëvizje në këtë drejtim, konsiderohet kyçe ofrimi i të paktën dy sezoneve të tjera për mbrojtësin spanjoll. Edhe pse ai ende nuk është kontaktuar, agjenti i tij do të ishte njoftuar se negociatat do të fillojnë së shpejti.

Nëse po, kthimi i lojtarit të Navarres në La Liga do të duhet të presë. 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button