Showbiz

Këngëtarja e njohur tregon se kishte tri goditje në tru dhe sulm në zemër, pas mbidozës me heroinë

Pas rikuperimit të saj nga mbidoza, këngëtarja ka realizuar një dokumentar duke treguar përjetimet dhe ato që ka kaluar gjatë kohës kur është sëmurë.

Demi Lovato, ndër të tjera në dokumentar zbulon se ka pasur tri goditje në tru dhe sulm në zemër të cilat ia kanë dëmtuar trurin, transmeton lajmi.net.

Dokumentarin do ta publikojë me 23 mars të cilin e ka titulluar “Dancing with dhe Devil”. 28 vjeçarja, ka pranuar se mbidoza e tepërt gati sa nuk e ka lënë atë të vdekur.

Ajo tha: “Kam pasur tre goditje. Kam pasur një atak në zemër. Mjekët e mi thanë se kisha edhe pesë deri në 10 minuta më shumë”.

Gjatë dokumentarit, këngëtarja paraqet edhe momentin kur ka qenë e shtrirë në spital  dorën e saj në të cilën shihet se ka të shkruar datën e lindjes dhe datën kur është pranuar në spital.

Në dokumentar, Demi e krahason vetën me macen pasi thotë se ka shumë shpirtra pasi ka arritur t’i mbijetojë asaj ngjarje.

“Kam pasur shumë jetë, si macja ime. Ti e di, unë jam në jetën time të nëntë. Unë jam gati të kthehem të bëj atë që dua”.

Këngëtarja e njohur ka zbuluar edhe efektet që mbidoza i ka lënë në shëndetin mendor dhe fizik.

“Më la dëmtimin e trurit dhe ende sot merrem me efektet e kësaj. Unë nuk drejtoj një makinë sepse kam pika të verbër në shikimin tim”, pranoi aktorja e “Sonny With A Chance”.

“Unë jam marrë me pasojat, dhe ato janë atje për të më kujtuar se çfarë mund të ndodhë nëse hyj përsëri në një vend të errët. Unë jam mirënjohës për këto përkujtesa”, përfundoi ylli.

Traileri gati tre minutësh përmban skena nga jeta e jashtëzakonshme e Lovato, duke përfshirë pamje në prapaskenë, shfaqje në skenë, si dhe intervista intime me të besuarit e saj më të afërt.

Elton John dhe Christina Aguilera, të cilët kanë krijuar një miqësi me Demin gjatë viteve, do të bëjnë një paraqitje në dokumentar për të siguruar perspektivën e tyre për rritjen e Demit dhe përpjekjen e saj të palodhshme për të kapërcyer demonët e saj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button