KosovëLajme

Kërkohet urgjentisht plazmë gjaku për aktorin Luan Jaha

Aktori i njohur Luan Jaha, është prekur me COVID-19 dhe për të po kërkohet ndihmë urgjente.

Avokati Arianit Koci, ka publikuar në rrjetet sociale një thirrje urgjente, duke kërkuar plazmë gjaku për aktorin Luan Jaha nga ata që e kanë kaluar COVID-19.

Shkrimi i plotë:

Pershendetje të gjithëve,

E kemi me urgjenceë teë sigurojmeë plazmeën e gjakut peër aktorin Luan Jaha.

Personat qeë e kaneë vullnetin e mireë dhe sapo e kaneë kaluar Covidin e qeë kaneë grupin e gjakut A Pozitiv – mund të më shkruajnë në msg.

Na duhen dhurues me minimum 50+ antitrupa.

P.s.

Sipas nevojës, mund ta jap vet gjak – si kompenzim – aq sa ma lejojnë mjekët.

Grupin e gjakut e kam 0 pozitiv, dhe Covid 19 e kam kaluar para 5 muajve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button