Sport

Kundër Superligës Europiane, Guardiola: Nuk mund t’i zhdukim ligat kombëtare

Pep Guardiola është kundër Superligës Europiane. Gjatë konferencës për shtypin përpara takimit ndaj Cheltenham në FA Cup, trajneri spanjoll shpreh mendimin e tij në lidhje më këtë temë.

Çfarë të them për Superligën Europiane, unë mendoj se duhet të fokusohemi në përmirësimin e kampionateve që kemi. Kjo do të thotë pjesëmarrje e më pak skuadrave, me synimin për të rritur cilësinë dhe kualitetin e lojës.

https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1352622523951800322&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fabcnews.al%2Fkunder-superliges-europiane-guardiola-nuk-mund-ti-zhdukim-ligat-kombetare%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

Ju më pyesni për Superligën, ndërsa unë po jap këtë përgjigje: më mirë të bëjmë Premier League super. Nuk mund t’i vrasim ligat kombëtare dhe kategoritë e ulëta. Nuk është çështje përfitimesh.

Ka të bëjë më shumë me anën emocionale dhe rëndësinë që kanë kampionatet kombëtare për çdo shtet“, theksoi trajneri i Manchester City. /abcnews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button