Sport

Laporta zyrtarisht bëhet president i Barcelonës të mërkurën

oan Laporta ka nënshkruar tashmë garancinë prej 124.6 milionë euro që nevojitet për të marrë udhëheqjen e Barcelonës.

Ai edhe zyrtarisht do të jetë president i FC Barcelonës këtë të mërkurë, më datë 17 mars.

Ai dhe bordi i tij i drejtorëve do të kryejnë betimin pasdite, përcjell Gazeta Express.

Inaugurimi do të përfundojë deri në orën 18 pas transferimit të kompetencave në 4 pasdite. /Gazeta Express/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button