KosovëLajme

Lista e 20 kandidatëve më të votuar në PDK

Kur janë numëruar 60% të votave për kandidatë, është nxjerrë lista e 20 kandidatëve më të votuar në PDK për zgjedhjet e 14 shkurtit.


Sipas “Debat Plus” nëse trendi i votave mbetet i njëjtë, ky do të jetë grupi parlamentar i PDK-së për këtë legjislaturë.

Enver Hoxhaj

Uran Ismaili

Bedri Hamza

Memli Krasniqi

Elmi Reçica

Mërgim Lushtakuhttps

Ferat Shala

Ardian Kastrati

Rashit Qalaj

Hajdar Beqahttps

Petrit Hajdari

Abelard Tahiri

Bekim Haxhiu

Eliza Hoxha

Blerta Deliu Kodra

Ganimete Musliu

Adelina Grainca

Ariana Musliu-Shoshihttps

Floreta Zejnullhu

Kujtojmë në këtë listë nuk janë të përfshira edhe votat nga diaspora, votat me kusht dhe votat e personave me nevoja të veçanta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button