Sport

Liverpooli rrit ofertën për yllin e Portos

Kupa e Afrikës do ta lë Liverpoolin pa dy nga referentët e tij në frontin e sulmit dhe drejtuesit sportiv ka punuar për javë të tëra në përpjekje për të gjetur alternativa për Salah dhe Mane.

Luis Diaz është padyshim opsioni që i pëlqen më shumë Jürgen Klopp dhe zyrat e Anfield tashmë po përgatiten të bëjnë një ofensivë.

Në parim, Porto ka hezituar gjithmonë të shesë yllin e saj, por eliminimi i fundit nga Champions League së bashku me situatën e vështirë ekonomike që po kalon, i bën ata të rimendojnë situatën.

Liverpool tashmë ka paraqitur një ofertë prej 40 milionë euro për ndërkombëtarin kolumbian, por kjo do të ishte refuzuar në radhë të parë nga portugezi. Tani për tani nga klubi anglez ata do të vlerësojnë ngritjen e propozimit në 50 milion euro, por në çdo rast nuk do ta rrisin këtë ofertë të fundit asnjë minutë.

Megjithatë, gjithçka tregon se situata e lojtarit nuk do të zgjidhet deri në janar dhe se Porto po planifikon të nxitojë opsionet e saj. /abcnews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button