Sport

Makaay kujton kohët te Bayern: Pas çdo ndeshje pinim 1-2 birra në autobusin e ekipit, sot…

Ish-sulmuesi i Bayern Munich, Roy Makaay, ka kujtuar kohën e kaluar me bavarezët në një intervistë të dhënë për Goal dhe Spox.

“Te Bayern pinim shpesh 1 ose 2 birra në autobus pas ndeshjeve. E di, sot nuk është gjëja më e mirë, veçanërisht për një futbollist profesionist, por në ato kohë ishte pjesë e lojës”, ka thënë holandezi.

Makaay ka folur edhe për Erling Haaland.

“Mendoj se është sulmuesi i ri më i mirë. Kushdo që shënon me këtë vazhdimësi në këtë moshë nuk mund të mos ketë një të ardhme të madhe”.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button