Sport

Mësoni ditën kur do të hidhet shorti për çerekfinalet në Ligën e Kampionëve

Manchester City dhe Real Madridi janë dy skuadrat të cilat sonte arritën të kualifikohen në çerekfinalet e Ligës së kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

City arriti fitore me rezultat 2-0 ndaj Borussia Monchengladbach, kurse Reali mposhti Atalanten me rezultat 3-1.

Pas këtyre fitoreve ‘Qytetarët’ dhe ‘Los Blancos’ kanë kaluar në raundin e çerekfinaleve.

Shorti i këtij raundi pritet të hidhet ditën e premte, ku skuadrat që janë në garë do të kenë mundësinë të mësojnë edhe kundërshtarët e mundshëm të gjysmëfinalëve të kësaj gare./Gazeta inFokus/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button