Slider

Mickovski: Edhe ikja edhe kthimi i Mijallkovit është në marrëveshje me Zaevin

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, ka reaguar pas paraqitjes së Sasho Mijallkovit në Prokurori. Mickovski, akuzoi se Zaev dhe Mijallkov janë marë vesh për ikjen e tij, por pasi është vërejtur reagimi i opinionit, me marrëveshje Mijallkov është kthyer.https://central.gjirafa.com/renderer.html?v=1.1

Mickovski akuzoi u shpreh i bindur se kjo qeveri së shpejti do të bie dhe se Zaev dhe Mijallkov do të përfundojnë në burg.

Madje Mickovski ka vlerësuar se edhe ikja e Gruevskit nga Maqedonia ka qenë me marrëveshje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button