BotaLajme

Momenti epik! Merkel harron maskën në foltoren e Kuvendit, shihni si kthehet me vrap për ta marrë

Një video e kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, po bën xhiron e rrjetit.

Gjatë një seance parlamentare, Merkel ka harruar maskën në foltoren e Kuvendit dhe pasi e ka kuptuar është ngritur nga karrigia me nxitim për ta marrë.

Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë kur Merkel foli para Bundestagut, duke bërë autokritikë mbi kohën e reagimit ndaj përhapjes së COVID-19 në Gjermani.

“Ne nuk e bllokuam jetën publike mjaft herët, ndërsa kishte shenja të një vale të dytë dhe paralajmërime nga shkencëtarë të ndryshëm”,- tha Kancelarja në 11 Shkurt.

Pasi mori maskën, kancelarja u rikthye sërish në vendin e saj, por videoja është bërë virale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button