Shqipëri

“Mos ha m**”: Vjen reagimi i Ramës pas emërimit të Mark Markut (VIDEO)

Kreut të qeverisë Edi Rama duket se nuk i ka ardhur hiç për mbarë zgjedhja e Mark Markut në krye të drejtimit politik të PD-së në qarkun e Lezhës. Përmes një postimi në Instagram, Rama ka nxjerrë një video të Markut në një emision televizi, ku në një moment debati ka përdorur fjalë fyese.

Rama ironizon Markun duke thënë se do të jetë ministër i ardhshëm i arsimit në vend, sipas opozitës së bashkuar.

“Presor gazetarie dhe kandidat për ministër arsimi i OpBashkuar opopo…” shkruan Rama në postimin e tij që ka postuar në rrjetet sociale.

Pjesë nga fjala e Markut që ka prerë Rama:

“Mos më fol se do të shaj. Do të shaj keq dhe do të masakroj. Do të hedh këtë shishen kokës. Boll po të them. Do ta mbyll gojën me forcë. Mos ha mut më po them. Kaq. Më le të flas”.

https://www.instagram.com/p/CKLuv7wJRyh/?utm_source=ig_embed

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button