LajmeMaqedoni

Moti sot

Sot në Maqedoninë e Veriut moti do të jetë i ftohtë dhe me të rreshura bore në orët e mbrëmjes.
Në vendet malore do të ketë të rreshura bore edhe gjatë ditës.
Temperaturat do të lëvizin nga -7 deri në 2 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë më i ngrohtë se mesatarja e qyteteve tjera.

Edhe gjatë fundjavës do të ketë mot të njejtë, kurse temperaturat do të jenë më të ftohta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button