LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira, i ftohtë dhe me erë, kryesisht në male me kushte për reshje të borës së dobët, në jugperëndim në disa vende me shi të dobët. Pasdite do të jetë me diell. Do të fryjë erë e përforcuar, në pjesët lindore dhe përgjatë Vardarit erë e fuqishme veriperëndimore (në disa vende do të arrijë shpejtësinë edhe mbi 60 km/orë).

Temperatura minimale do të ulëte në -2 deri në 6 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij prej 3 deri në 13 gradë Celsiusë.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira, pasdite me periudha dielli, do të fryjë dhe erë e përforcua nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në 3 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 10 gradë Celsiusë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button