LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira mesatare dhe periudha me diell. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -4 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 3 deri 13 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm, i ftohtë dhe me periudha me diell. Temperaturat e mëngjesit do të jenë nën zero./Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button