LajmeMaqedoni

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira lokale.

Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi verior, ndërsa në pjesën lindore të vendit do të ketë lagështi.
Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri 1 gradë Celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 4 deri 12 gradë Celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, meterologët parashikojnë mot me diell dhe rritje të temperaturave ditore.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button